У чому ти гасаєш влітку, коли стає надто спекотно? Зуб даємо, що ти навряд одягаєш щось типу штанів, бо в них пітніє усе й не дуже комфортно. Й тут на сцену виходять літні шорти чоловічі та жіночі, які дбають про твою дупцю, щоб їй не було надто спекотно, а ще – прикрашають тебе, як новорічну ялинку. А про те, як вони виникли й стали частиною нашого гардероба – далі у статі.
Як все починалось: історія появи спортивних шортів
Нашу сторіз про шорти ми хочемо розпочати не з того, як, де й коли вони з’явились, а з того, що взагалі цьому передувало. У 19 столітті почали створювати так звані «нікербокери», які були чимось типу вкорочених штанів й мали просторі, широкі штанини, як у козацьких шароварів. Нахіба такі речі були треба? Ми також ставили собі це питання, поки не чекнули на нього відповідь – вважалось, що у таких штанях значно зручніше грати… у гольф. Трохи пізніше нікербокери отримали манжети знизу, завдяки чому досить швидко стали родичами сучасних бриджів. У Британії їх почали носити разом з панчохами та черевиками (так, навіть чоловіки), а трохи пізніше вони з елітарного шмоту перекочували до форми для полювання. То яким чином взагалі з’явились чоловічі шорти? Не будемо тягнути коза за хвоста й просто скажемо, що у цьому нам, як ми вже звикли, допомогли військові. Ну, не всі, звісно, а ті, які несли військову службу у гарячих тропічних зонах. Вони почали підгортати власні штани, бо було надто жарко та незручно, й, дивлячись на це, командування прийняло рішення замовити щось таке, щоб не довелось терпіти такі пекельні борошна.
30-ті роки
Стрибнемо трохи далі й скажемо, що сам термін «шорти» з’явився лише у 20-х роках минулого століття. Але справній хайп річ отримала лише через десять років, коли їх почали використовувати майже для будь-чого. Проте особливою популярністю користувались спортивні шорти, моделі для літнього відпочинку, тенісу, занять спортом, прогулянок на природі тощо. Це був справжній пік популярності речей, особливо тому, що вони були… ну, ок, вони були більш ніж комфортними. Особливо, коли це стосувалось моделей для пляжного відпочинку. Жінки, які раніше були вимушені носити панталони, лайкнули цю ідею, і саме у тридцятих вперше почали ходити до води у чомусь більш зручному. Але особливу популярність отримали саме білі шорти, й, завдяки чому, як ви думаєте? Офкос, у діло вступив спорт. 1932 рік позначився тим, що у жінок (та й у чоловіків) з’явився їх власний краш – тенісист Банні Остін, який з’явився на корті у перших, білих шортах. Разом з ним хайпувала і його партнерша – Еліс Марбл, яка одягнулась у перші, класичні шорти з фланелі. Подивившись на популярність речі, модельєр Жан Пату вирішив також «вписатись», й створив першу у світі колекцію жіночої спортивної одежі, де домінували не спіднички або брюки, а саме шорти. Тому у 1937 році стався справжній шортовий бум, й вони красиво увійшли у жіночий гардероб, як символ елегантності.
40-ві роки
Це був складний, можна навіть сказати, що зашкварний період в історії шортів, бо у Європі їм об’явили справжній бойкот. Річ у тім, що комусь почалось здаватись, ніби це надто сексуальний предмет одягу, який не повинен бути частиною сіті лайф, а тому наробили купу заборон та штрафів за їх невиконання. У той період можна було носити лише шорти для бігу та спорту, а також велосипедки. Як це зазвичай буває, знайшлись й такі, хто не захотів відмовлятись від шортів. Представники кіноіндустрії, актори й акторки, зірки естради продемонстрували, що готові йти на ризики й слати заборони за руським воєнним корабльом. Проте чоловічі шорти все ще були заборонені, а жіночі варіанти й взагалі вважались чимось гіршим за одяг повій. Цікаво, але літні шорти, які були табуйовані на Лазурному узбережжі, активно розвивались в Америці, яка чхати хотіла на заборони. Тут домінували шорти у стилі німецького традиційного вбрання дірндл, а ще – короткі, які демонстрували усі принади тіла. У цей же період своєю фігурою хизувалась й відома пін-ап модель Бетті Грейбл, яка була крашихою усіх цивільних та військових.
60-ті роки
У цей період спортивні шорти отримали своє друге життя саме завдяки… субкультурам, бро. Хто б міг подумати, га? Приблизно у цей час з’явились так звані хіпі – діти квіточок, які любили усе й усіх, проте висміювали не лише закони, а й бумерів, які їм підкорялись. Їх візитівкою стали не лише крінжові, різнокольорові речі, а й шорти, саме тому, що їх забороняли носити іншим людям. У цей період шорти до колін трансформувались у значно коротші моделі. Їх прикрашали, аби створити більш гармонійний, унікальний вайб, й робили це за допомогою фарб, стрічок, ниток тощо. Фанфакт, але такі строкаті речі носили не лише тян, а й хлопці, й нікого нічого не дивувало.
70-ті роки
А ось цей період часу можуть пам’ятати твої бабусі або навіть батьки, хоумі. Бо це був період диско, коли треба було показувати, який ти сексі, красунчик, а ще – маєш гарне, струнке та підтягнуте тіло. А у чому це краще зробити, ніж у шортах трикотажних чоловічих? Саме тоді шорти почали ставати все коротшими й коротшими. Звісно, не такими короткими, як зараз, але й не рофляно довгими й кріповими на вигляд. Тут зазначимо, що на шорти вперше починають звертати увагу дизайнери. Завдяки цьому вони отримують незвичні варіанти декору – стрічки, бахрому, шматочки шкіри, навіть ручну вишивку. У цей період особливо актуальними були синтетичні шорти. Ти можеш спитати, wtf, і чому саме вони, але все просто: бо синтетику було простіше фарбувати у яскраві, неонові кольори.
80-ті роки
Й знов камбекнемось до Америки та її моди, звідки усе й пішло. У цей період почали з’являтись джинсові шорти – те, що сьогодні не сходить з полиць усіх магазинів, й ти певно бачив мільйон і один варіант, бро. Офтоп, але при цьому вони робились не у магазинах, а власноруч. Для цього старі джинси, які були потертими знизу, отримали пошкодження або взагалі були надто казуальними, обрізали, так, аби стирчали нитки, а потім хіпували у них, як справжні стилери.
90-і та 2000-ні роки
Ближче до сучасності почали з’являтись все нові й нові види шортів. Наприклад, шорти карго, а ще – боксерки, бетті-рейдерз, джим, долфінс, нікерси й вишенька на цьому тортику – спідниця-шорти, щось типу трансформера для найсміливіших дівчат. Ну й, звісно, спортивні шорти та повсякденні моделі почали вироблятись з різних матеріалів. Загинай пальці: бавовна, джинс, поліестер, поліамід, нейлон, твіл, льон, котон та etc.
Як розвивались та ставали популярними шорти-бермуди
Оскільки видів шортів овербагато, варто поговорити про такий різновид, як бермуди, що розвивались окремо від класичних та бейзікових спортивних. Як ми сказали вище, шорти-бермуди з’явились десь у часи Першої світової війни. Ти, напевно, на ізі здогадаєшся, де саме вони з’явились, бо це дуже просто. Звісно, на Бермудах! Військові з Великобританії почали підгортати свої штані на 15 см, бо в них було надто спекотно. Першими прохавали, що це досить зручно, саме мешканці острова. Туристи, які приїжджали туди, теж захотіли собі щось таке, й почали розносити ідею носіння шортів по своїм рідним хоумлендам. Пік популярності таких чоловічих шортів припав саме на тридцяті роки, бо їх почали асоціювати з чілом, розслабоном, відпочинком, фітнесом. Офтоп, але при цьому їх було складно знайти, а тому шорти були якимось типу символом достатку, майже як золотий батон, ага. Першими їх почати носити справжні бунтарки того часу – Марлен Дітріх, Грета Гарбо, Кетрін Хепберн тощо.
Потім у бій вступили студенти, які у 50-х вибороли собі право хоч іноді носити бермуди. Чілили вони у них тільки увечері, бо вдень їх забороняли носити викладачі та місцеві закони. Але вже через десяток років жіночі шорти звершили революцію, й перекочували до гардероба таких відомих персон, як Мері Мур та Жаклін Кеннеді. А справжній розрив шаблону стався, коли у бермудах на екранах тєлєків з’явилась Лора Дерн у фільмі «Парк Юрського періоду».
Сучасні модні тренди та тенденції від світових дизайнерів
Окей, давай тепер talk about найпопулярніші особливості та різновиди шортів у сучасному світі. Найперше, що ми скажемо – що спортивні шорти переживають своє друге (або вже третє, ми хз, насправді) відродження. Це видно по показах таких відомих брендів, як Saint Laurent і Louis Vuitton, які пропонують поєднувати їх з класичними речами та жакетами. Джинсові шорти теж на піку популярності, про що кажуть нам марки Celine та Balmain. Вкорочені до стегна, або ж довгі до коліна – обирай будь-які, бо ти завжди будеш у них стилером, де б не був – у мегаполісі або на селі у бабці. Пік популярності та хайпу – це шорти з високою талією. Особливо добре це відобразив бренд Zimmermann. А ми кажемо, що у таких моделях ти будеш виглядати трохи стрункішою та більш привабливою для своїх крашів. Модні будинки Hermes і Balmain кажуть, що шорти до колін з натуральної (або штучної) шкіри – це топчик, який займе гідне місце у твоєму гардеробі, а ще поєднується не лише зі стилем спортвір, а й з класикою також, якщо тобі ще треба ходити в унік тощо.
Що по українським брендам-виробникам чоловічих шортів
Коли мова заходить про шорти для спорту, варіки для повсякденного луку або ж такі, у яких ти зможеш тусуватись вдома – саме час поговорити про те, які ж українські компанії зможуть одягнути тебе на заздрість усім хейтерам.
Серед наших компаній особливою популярністю користуються наступні:
- Ohueno: спортивні шорти для дівчат від цього бренду не тільки охуєнні, а й надзручні. Тут тобі й натуральна тканина, аби не пітніла твоя дупця, а ще – стильний дизайн, завдяки якому ти можеш піти як на майданчик й пограти у баскет, так і шаритись вдома;
- Огонь Пушка: треба щось більш стандарте, казуальна та бейзікове? Ноу проблем, тоді придивись до цих шортів, бо вони мають базовий стиль, а ще – стрілки, майже як у штанах під офіціоз;
- Lud: ок, а що робити, коли ти вештаєшся з друзями в основному у нічний час, й при цьому хочеш лишатись помітним для водіїв та інших людей? Та взагалі не питання, бро, просто кинь у кошик ось цю модель з рефлективним покриттям;
- VPL-labs: утеплені шорти – то є скарб, бо якщо ти не дуже лайк штанці та джинси, й хочеш навіть восени бути на вайбовому спорті – то такий варіант саме для тебе. До того ж він оверсайз, а тому можеш не турбуватись про сумісність шмоту зі своїм гардеробом.
Купити чоловічі шорти у нас ізі, бо ти знайдеш широкий асортимент варіків для будь-якого настрою. Хочеш виглядати топово, але стримано? Тоді чорні шорти – те, що тобі треба, бо їх ти зможеш поєднувати з усім своїм гардеробом. Так само як і білі, що відмінно поєднуються зі спортивними шузами, особливо, коли мова йде про оверсайз або утеплені варіанти. Для дівчат на спортвірі також знайдеться, чим себе прикрасити. Складай сети з шортами, які доповнять твій гардероб, а ще – підкреслять твій настрій, яким би він не був. Не бійся використовувати щось спортивне та об’ємне, бо це лише підкреслить твій стайл й не викличе у друзів рофлу.
Купити чоловічі шорти: приємності та особливості DICH
Коли ти вже все знаєш, як справжній вундеркінд, про шорти, саме час додати їх до власного гардероба! Ми рекомендуємо тобі чекнути варіанти не від гігантів моди, які можуть коштувати цілий статок, а від українських брендів, які здивують себе своєю ціною та якістю. А у асортименті нашого магазину ти не знайдеш якусь там дічь (як би оквард це не звучало), а норм такі шорти карго, спортивні й навіть казуальні, для повсякденних образів, у яких можна і в магазин, і на роботу і в унік зганяти.
А ще ми пропонуємо тобі швидку доставку, можливість отримувати знижки й хелпанемо, якщо ти не знаєш, що обрати, або ж не дуже шариш у розмірах!