​​​​​Як ти вважаєш, яка річ є справжнім «чистим полотном», на якому можна створити будь-що, продемонструвати свій стайл та настрій? Звісно, мова йде про футболку, адже важко уявити собі щось більш універсальне та функціональне. Проста, так звана «тішотка» пройшла довгий час становлення та розвитку, перш ніж увірватись до нашого гардероба. А про те, як, де та чому вона з’явилась – чекни далі у статі.

Як з’явились чоловічі футболки: коротка історія

Окей, перш ніж почати розбиратись у тому, як з’явилась та еволюціонувала чоловіча футболка, зробимо коротке промо щодо того, а що ж було до неї. А до неї були комбінезони, які повністю вкривали тіло. Ага, саме так, як ти подумав, оті прикольні та крінжові штуки зі старих журналів, що мали ґудзики по всій довжині, й які є родичами сучасних кугурумі. Лише у 18 столітті нижню та верхню частину натільного одягу розділили, й тоді з’явився термін «тішотка», що пішов під англійського «t-shirt».

Але як саме цей предмет одягу з’явився у нашому гардеробі? Існує дві версії. Згідно з першою, футболку винайшли у 1913 році, або щось дуже на неї схоже. Документальні зображення того часу демонстрували базову футболку, якою називали гібрид нічної сорочки без ґудзиків, з короткими рукавами та без вороту.  Комбінезон, який був розділений на дві половинки, верхню та нижню, почав користуватись досить вагомим попитом. Його верхня частина звалась «хенлі», оскільки особливо часто його носили хлопці, які займались сейлінгом, й брали участь у так званій Henley Royal Regatta – гребних перегонах, які проходили в Англії щороку й вважались ну дуже лухарі івентом. Так з нижньої білизни з’явилась спортивна футболка, що завдяки своїй еластичності, легкості та міцності, можливості сохнути скоріше, аніж будь-які інші речі, а ще фарбуванню у різні кольори стала улюбленицею майже усіх спортсменів.

Друга версія говорить про те, що такий варік одежі був створений пізніше, у 19 столітті. Бо саме тоді було знайдено перший словник, десь у 1920-х роках, який зафіксував у собі слово «футболка». Вважається, що приблизно у цей же час ВМС США додали до обмундирування військових майки на ґудзиках, а от версія для морських піхотинців отримала варіант, який ми сьогодні звемо футболкою. Можливо, нам варто завдячувати американським військовим, що тоді знаходились у тропіках, й яким було досить жарко виконувати свої бойові завдання у звичайній уніформі, ху ноуз. Однотонні чоловічі футболки отримали новий бум розвитку під час… Другої світової війни, як би крінжово це не звучало. «Тішотка» стала частиною військового обмундирування не лише американської, а й західних армій. Особливої популярності додавали публікації у ЗМІ, що демонструвати побут військових, де вони займались своїми справами, так би мовити, жили своє краще життя, демонструючи при цьому зручні футболки. Журнал «LIFE», наприклад, шльопнув на обкладинку курсанта зі стрілецького батальйону ВПС США, який був у білій футболці з принтом – от тобі й перші малюночки, які пізніше, по завершенню війни, почали набирати велетенських обертів виробництва, бо усі хотіли бути, як стиляга з обкладинки.

Коли та де почали говорити про жіночі футболки

Ти будеш здивований, але той факт, що сьогодні купити футболку жіночу можна у будь-якому магазині, не означає, що раніше можна було зробити так само. Такий зручний та комфортний мерч у жіночому гардеробі почав з’являтись трохи пізніше, ніж у чоловічому – приблизно у 1960-х роках. Проте тоді вона не мала особливої популярності. Її бум стався лише через двадцять років! Ти, напевно, чекав разом з рідними їх фотокартки з того періоду, а тому не будеш здивований, якщо ми скажемо, що тоді у моді було буквально усе – футболки з принтом, написами, малюнками, з розрізами, лого, оверсайз, з коротким та довгим рукавом тощо. А ще було дуже хайпово розрізати нижню частину, аби зробити так звану «вермішель».

Але як так сталось, що жіноча аудиторія звернула увагу на футболки? Ну, давай розбиратись. У 1962 році на екрани тєлєків вийшла картина під назвою «Приватне життя» з зіркою того часу Бріджит Бардо (спитай у старших, якщо не шариш, хто це). Там актриса була вбрана у світлу, білу футболку оверсайз, через що на неї почали звертати увагу й інші жінки. Через дванадцять років її «подвиг» повторила Джейн Біркін, вбравшись у таку саму білу футболку, а ближче до дев’яностих так само вчинила й Мадонна, образ якої у білій футболці та джинсових шортах надовго став культовим.

Футболка з принтом та інші моделі у розрізі моди

Повертаючись до кулсторі про стильні чоловічі футболки, скажемо, що вперше вони почали набувати популярності лише у 1950-х роках. Не лише армія, а ще й кінематограф впливали на розвиток та популяризацію певних видів одягу, й це вже зовсім не секрет для тебе, чи не так, бро? З екрана моду на футболки (особливо на білі) поширювали тодішні амбасадори сексуальності та стилю – Марлон Брандо та Джеймс Дін. У 1951 році Марлон продемонстрував однотонну білу футболку у фільмі «Трамвай «Бажання»», чим одразу підняв її продажі до неймовірних рівнів, через що її почали стенити усі – від малих до дорослих. Трохи пізніше славу білої модної чоловічої футболки рухав у сторону популярності Джеймс Дін у 1955 році у картині «Бунтар без ідеалу».

Офтоп, але старі фільми, а ще куни та персонажі, які носили там футболки, заклали у людські черепушки сприйняття її як елітарної речі, яку носять справжні знавці стилю. Десь через двадцять років кінематограф трохи відійшов у сторону, адже за діло взялись митці, особливо у стилі попарт. Тоді ж почали з’являтись перші футболки з принтом, бо це був час, коли почали фармити перші текстильні фабрики, що могли наносити малюнки й не тільки на тканину. Цей період запам’ятався надовго, адже з предмета одягу футболка поступово перейшла до предмета, за допомогою якого можна було б демонструвати рекламу. Цим почали користуватись бренди, особливо Rolling Stones та Coca-Cola, які використовували свої логотипи з баночками та різнокольоровими язичками для маркетингу та просування, який пішов, як по маслу.

Що по сучасності: чоловічі футболки та їх популярність

Будемо відверті – у сучасному світі буквально овердофіга футболок з написами, малюнками, лого, вишивкою та іншими декоративними рішеннями. Бо вона не тільки не стала менш популярною з часом, а ще й трансформувалась з елітарної речі, яку могли носити тільки військові, спортсмени або діячі культури, у звичайний предмет гардероба, у якому ізі й на вулицю вийти, й вдома поприбирались. Широкі можливості друку, варіанти прикрашання та купа сучасних дизайнерів, які кажуть, що вони генії й вони так бачать, дозволяють замовити футболку майже будь-якого кольору, виду та стилю. Дуже хардово перелічити усі бренди, які займаються випуском сучасних футболок, а тому просто скажемо, що їх справді багато – це й звичні для тебе Dior та Balenciaga, й навіть спортивні компанії типу Nike та Adidas.

Наразі для прикрашання таких речей використовують овербагато технологій. Це й друк шовковими нитками, й нанесення 3D-принтів, й ручний розпис, вишивка тощо. Це ми до того, бро, що купити футболку можна сміливо, адже тебе будуть стенити в ній, навіть якщо це буде база від Supreme або щось дороге та авторське. Сьогодні у дизайні футболок немає обмежень – це можуть бути як патріотичні принти, якщо ти хочеш показати, що ти дофіга українець/американець/європеєць, так і абстрактні, геометричні, тваринні й рослинні принти. Жіночі футболки доповнюються мереживом, об’ємними вставками, скошуються на одне плече, мають пояс, короткі та довгі рукави, блискітки, перламутр, паєтки… ми вже трохи втомились перелічувати, тому краще поглянь сам, що нового буває на подіумах у Мілані та Парижі, ок?

Українські бренди, які роблять кращі базові футболки

Камон, скільки можна говорити про бренди, які звучать майже з кожного тєлєка? Давай краще поговоримо про щось наше, рідне, знайоме та близьке до серця. Наприклад, про патріотичні футболки, створені щиро українськими брендами – те, що треба, аби вразити усіх своїх фелас.

До вашої уваги – наш персональний топ українських виробників футболок:

  • Ohueno: універсально, просто, доступно та охуєнно – про цей бренд, а особливо – про класичну синю футболку з жовтим принтом, ну чим тобі не патріотика;
  • Farfi: шукаєш щось простеньке, однотонне, з базовим принтом та малюнком або написом – тоді обирай цю футболку;
  • Tur: розповсюджуй справжні японські вайби, обираючи чорну футболку від цього бренду, яка підкреслить твою мужність, стайл та любов до азіатщини;
  • Огонь Пушка:  класична модель оверсайз, яка приховає усі недоліки твого тіла допоможе тобі виділятись серед сірого натовпу бейзіків;
  • Creative Depo: класика серед футболок, база серед баз, те, в чому ходить уся верхівка української влади – тобі теж треба мати таку;
  • Netishyt: українські футболки, особливо про woman power – вибір для сміливої та впевненої у собі тян;
  • RDR: якщо тобі знайомий вислів «ну, наші», бо ти юзаеш твітер частіше, ніж дихаєш, а ще любиш автентичні українські речі – чекни ось цей варіант;
  • Urban Planet: нічого зайвого – тільки базові чоловічі футболки, які й вдома носити можна, й ганяти з ними на вулицю, у місто або навіть на Кариби;
  • Dubhumans: ми всі знаємо, чим будемо займатись на Щекавиці, але якщо в тебе не готовий мерч до цього дня – хутчіш обирай цю футболку;
  • CEH: футболка з написом (сам побачиш, з яким) зробить з тебе справжнього стилера у своїй компанії;
  • EDM: якщо ти знаєш, куди йде русский воєнний корабль – тоді ця модель для тебе, бо розповість, як, куди та яким чином має піти Мордор;
  • Whoisit: жовта футболка з невеликим написом але велетенським змістом – звучить вайбово та хайпово у будь-якому віці.

Але ми пропонуємо не тільки спортивні, урбаністичні та кежуал речі. У нас ти знайдеш ще й футболки з української символікою – все для тих, хто хоче бути на хвилі стилю, а ще – справжнім патріотом, демонструючи це через свій аутфіт.

Як купити чоловічу футболку у магазині DICH

Нумо, дивись, ти вже знаєш, де, для кого та чому була винайдена перша «тішотка», й все, що тобі лишилось – це обрати магазин для її покупки. Бо ми впевнені, що на літо та весну тобі точно знадобиться щось легеньке, у чому ти не будеш пітніти й викликати відразу у власної тян або куна. Тоді тобі треба у магазин DICH, бо у нас – патріотичні футболки від українських брендів, які можна купити з широкого асортименту варіантів. Обирай, які захочеш – білі, чорні, хакі, рожеві, жовті, сині – будь-які варіанти доступні у нас для формування твого сету одягу.

У нас ти зможеш придбати речі зі зручністю, адже ми think about комфорт, й зробили каталог таким, аби ти швидко міг знаходити те, чого потребуєш. Хочеш футболку певного розміру? Нема питань, фелла. Цікавить якийсь конкретний бренд? Ноу проблем, для цього у нас теж є свій фільтр. І на останок, базові футболки у нас можна купити з будь-якої точки України, бо ми шаримо, що мода не повинна мати обмежень, а тому законектились з Новою Поштою!