Сьогодні ми поговоримо про такий трендовий шмот, як дощовик. Колись давно це був звичайний пакет з переробленого пластику, в якому вирізали дірки для кінцівок та голови. Сьогодні ж це топове рішення, якщо ти хочеш виглядати на всі сто й при цьому буди захищеним від вологи. А як обрати дощовик й що при цьому відзначити – читай далі, бро!

Переваги та особливості чоловічого дощовика

По-перше, що варто відзначити – те, що дощовик – найс абілка, якщо ти хочеш звільнити руки й позбутись від парасольки, яку тобі просто немає куди засунути або яка не підходить під твій стайл. Стійка до вологи тканина – те, що треба, аби ти міг чілити з друзями як під час легкого дощу, так і справжнього урагану.

До переваг дощовиків відносять:

  • Звільняють руки – більше не треба таскати з собою парасольки, сумки або рюкзаки, якщо ти просто вийшов купити буханку хліба або зустріти бро у падіку;
  • Займають мало місця – якщо ти згорнеш цю куртку, то вона легко поміститься у будь-яку кишеню й не потребує окремої полички у шафі;
  • Легка вага – топова перевага, якщо ти хочеш не лише ходити у ньому на вулицю, а й буцати з пациками та дівчатами м’яча у будь-яку погоду;
  • Швидке висихання – на відміну від парасольки, яка займає овердофіга місця у відкритому вигляді, куртка швидко сохне й не всотує у себе вологу.

Окей, але на цьому переваги не кінчаються. Бо ти можеш купити двосторонній дощовик – шмот, який допоможе тобі яскраво демонструвати будь-який настрій. Якщо сьогодні в тебе він не дуже файний – просто виверни його на темну сторону, або якщо ти на позитивному вайбі – продемонструй це за допомогою його яскравої сторони.

З яких матеріалів роблять дощовики сьогодні

Базові дощовики, які тобі можуть намагатись напарити у метро, створюються зі звичайного поліетилену. При цьому їхня міцність ну дуже така собі: чи достатньо міцний пакет-маєчка, який ти береш у магазині? Ото ж бо й воно. Але бренди використовують більш якісні матеріали, аби зробити твій куртєц топовим.

Купити чоловічий дощовик можна з таких матеріалів:

  1. ПВХ: цей матеріал може бути тобі знайомим, адже з нього роблять будь-що – від човнів до надувних матраців для відпочинку, адже він топ за свої кошти, досить дешевий та витривалий.
  2. Поліестер: синтетика, з якої роблять плащі дощовики жіночі, адже через плетіння волокон вона не пропускає вологу й стоїть на сторожі твого комфорту, як якийсь Цербер.
  3. Поліуретан:  старший брозер поліестера, який окрім вологи не пропускає ще й повітря, а тому ти можеш зустріти варіанти, де вони поєднуються для досягнення більшої зручності та якості.
  4. Нейлон: має найбільшу стійкість до зносу, а тому можеш у ньому навіть у гори ходити, не турбуючись про пошкодження, або по місту швендятись, бо він має гарний, шовковий блиск.
  5. Мембрана: один з найбільш сучасних варіків, який допомагає тобі не мокнути, але при цьому дихати шкірою, завдяки чому тобі не буде спекотно у будь-яку погоду.

Окремо відзначимо, що куртка дощовик жіноча або чоловіча може бути створена з комбінованих матеріалів. Тобто її зовнішня частина може складатись з тканини, яка не боїться вологи, а внутрішня – з легкої підкладки, аби ти не відчував прохолоду й не шукав на полицях своєї шафи товстовки або светри.

Водостійкий, водонепроникний та водовідштовхувальний: яка між ними різниця

Ти, певно, зустрічав ці три терміни, коли шукав собі якийсь шмот наверх, аби захиститись від вологи. Тому ми готові розповісти тобі, бро, що значать ці дивні терміни й який з них краще підійде для арми від дощу. Водонепроникні матеріали – це про щось, що має здатність не пропускати молекули води через власну поверхню. Тобто буквально, якщо на тебе впала крапля вологи – вона має лишитись на поверхні тканини, а не ковзнути під неї. Але при цьому такі тканини майже не дихають (й не дивно, бо камон, як можна дихати й при цьому утримувати вологу назовні?).

Відовідштовхувальні матеріали діють трохи інакше. Це синтетика у тандемі з резиною, силіконом або ПВХ, які вкривають їх зверху. Як результат – з такої поверхні, яка на дотик може бути гладенькою, вода просто скочується донизу. Чи є у такого покриття мінус? Офкос, бо якщо ти занадто часто будеш його прати – воно зітреться й перетвориться на звичайну тканину, яка буде мокнути під час дощу.

Й, нарешті, водостійкі речі. Найперше мова про мембрану, яка має настільки маленькі пори, які не дозволяють краплям вологи просочитись всередину. Але найкращий підгон від мембранних тканин у тому, що пори мають такий розмір, аби шкіра продовжувала дихати й не відчувала дискомфорту. Тому такий куртєц гарно підійде на випадок, якщо ти любиш лазати у гори, ходити у походи або просто живеш у такому кліматі, де завжди хлюпає дощ. Така тканина також має невеличку вагу, а тому тобі буде не важко ходити у ній, завдяки чому можна обрати такий варік як на вихід у місто, так і для активного туризму.

Актуальні різновиди куртки дощовика

Дощовик жіночий та чоловічий мають величезну кількість моделей та варіантів, які роблять їх підбір не таким вже й ізі. Тому давай подивимось, якими вони бувають, згідно з популярними критеріями оцінювання, й подумаємо, який з них підійде тобі найкраще.

За застібкою

Застібка на дощовику може бути кількох видів:

  • Липучка: бюджетний, навіть трохи зашкварний варіант, який дуже трешово застосовувати, й який не дуже захищає від вітру й вологи, а ще її досить складно підтримувати у чистоті;
  • Кнопка: комфортабл варіант, який легко застібається, але, якщо ти примудрився зламати кнопку – ти витратиш купу часу й нервів, аби замінити її на нову;
  • Блискавка: рішення топчик для базових дощовиків, бо закриває твоє тіло від вологи та вітру, легко та швидко розстібається, проте досить складно замінюється, якщо зламалась;
  • Ґудзик:  можна придумати купу варіантів з крутими ґудзиками, але вони не дуже захищають від вологи, а якщо обережність – не твоє друге ім’я, то перешивати їх ти будеш часто.

Рідше зустрічаються дощовики з поясом, наприклад, якщо це дощовик-тренчкот. Проте ми вважаємо, що це кріпово та незручно, бо він може розстібнутись, а ще просто розв’язатись під час руху. Ще меншу популярність має дощовик, який надягається через голову, бо якщо ти розведеш руки – то будеш виглядати, як якесь корабельне вітрило, що вже не дуже ок.

За додатковими елементами

Майже кожна куртка має додаткові елементи, й це не оминуло чоловічі дощовики:

  • Каптур: ось тут зупинись, видихни й зрозумій, бро, що це – найважливіше у дощовику, адже ти не хочеш, аби твоя макітра була уся мокра;
  • Затяжки та шнурівки: на рукавах або на горловині, на подолі – те, що треба, якщо ти хочеш, аби комфорт був тільки більшим;
  • Вентиляційні отвори: зустрічаються рідко, але буває й таке, тому не лякайся, якщо у моделі є маленька дірочка під пахвами;
  • Кишені: потрібні й важливі з багатьох причин, бо тобі точно треба буде носити там свою мобілу, ключі, якісь дрібниці та гроші;
  • Світловідбивачі: особливо актуально у блекаут, або якщо ти гуляєш містом після відбою, й хочеш бути помітним для водіїв.

Офокс, сюди можна віднести й такі деталі, як написи, малюнки, візерунки та etc. Вони важливі для куртки дощовика жіночого, якщо ти хочеш виділитись з натовпу бейзіків й не бутим таким ламером, як усі оточуючі.

За кроєм

Якщо дивитись на фасон, то можна помітити, що існує усього кілька видів курток для дощу:

  • Куртка: вкорочений варіант, такий собі звичайний куртєц, що має каптур, щільно прилягає до тіла;
  • Пончо: такий чоловічий дощовик має прямокутну форму, інколи – овальну, має каптур, який приторочений окремо. Тут тобі не буде рукавів, якихось фіксаторів (ну, може, як максимум – кілька кнопок);
  • Плащ: традиційний тип одягу, який носять не лише якісь готи або металісти, бо він дуже зручний, довгий, закриває майже усе твоє тіло від води.

Звісно, тут ми не будемо розглядати такі душні речі, як накидки або навіть дощові костюми, які можуть вміщувати під собою рюкзак. По-перше, нахіба воно тобі треба, а по-друге – ми говоримо про повноцінні куртки, а не про додаткові аксесуари, які легко замінюються парасолькою, ага?

За кольором

Ну, тут все просто, бо дощовики жіночі та чоловічі бувають майже будь-яких кольорів – від нейтральних до пастельних, яскравих та навіть неонових – усе, аби ти міг обрати якийсь під свій стайл. Але ми радимо купити двосторонній дощовик, бо це, по-перше, дуже зручно, якщо ти не знаєш, який колір підійде під увесь той шмот, який є у твоєму гардеробі. А, по-друге, функціонально, бо ти можеш вийти з дому у жовтому, а повернутись – у чорному, демонструючи усім або свій настрій, або можливість зміни стилю за помахом пальців.

Лайфхаки та секрети, як обрати найкращий дощовик

Обирати дощовик – хардове завдання, яке потребує певного набору скілів, а ще – розуміння, що саме ти шукаєш, у якому стилі й не тільки. Тому давай поговоримо про речі, на які треба обов’язково звернути увагу, якщо ти хочеш мати у своєму гардеробі куртку, яка зможе захистити тебе від надмірної вологи.

Обираючи базові дощовики, зверни увагу на:

  1. Захист від вітру: деякі плащі та куртки можуть мати легші тканини, а ще – м’якші волокна, які легко продуваються холодним вітром, а тому сінк ебаут, чи важливо тобі бути у теплі.
  2. Вентиляцію: якщо ти гасаєш з хоумі, граєш у футбол, баскетбол або просто за будь-який двіж, окрім голодовки – тоді обирай моделі, які мають вентиляційні вставки.
  3. Теплозахист: впливає безпосередньо на те, наскільки тепло буде у моделі (особливо, якщо мова про пізню осінь).
  4. Вагу: витікає з попереднього пункту, бо чим теплішим буде куртєц – там важчим він буде, шариш?
  5. Якість швів: дощовик жіночий або чоловічий повинен мати якісні шви, через які не буде затікати вода під час активних рухів.
  6. Довговічність: дивись, якщо ти часто ходиш у походи, на рибалку, полювання, або просто лазиш у горах – краще обирай модель, яка матиме найцупкішу тканину.
  7. Розмір: візьми якусь теплу річ, а потім надягни на неї дощовик, й якщо ти не відчуваєш себе некомфортно – то він тобі підходить.
  8. Додаткові елементи: шнурівка, стяжка, резинки на рукавах, кишені на блискавці, у які не потрапляє вода – сінк ебаут, що ти хочеш бачити й що тобі важливо.
  9. Ціну: теж має значення, адже необов’язково брати найдорожчий, бо це не значить кращий, а тому чекни матеріал, особливості моделі й бренд, перш ніж прийняти рішення.

Звісно, щоб дощовик приносив тобі виключно позитивні емоції, він має бути на стайлі та хайпі. При цьому важливо звернути увагу на його дизайн та декор. Наприклад, останнім часом з модних подіумів нам сигналізує саме жовтий дощовик – класика з якихось відомих муві, наприклад, про Пенівайза, шариш? Прозорий дощовик – ще один топчик останніх років, який допоможе тобі зробити свій лук цікавішим і не таким банальним. Обирай його, якщо ти прямо як Емінем, not afraid бути не таким, як усі, а ще маєш шмот, який сміливо можна демонструвати й не ховати його під курткою.

Топ 3 базових дощовики від українських брендів

Не хочеш обирати сам куртку дощовик чоловічу або жіночу, бо думаєш, що вибереш зовсім якусь хтонь? Тоді тримай від нас маленький списочок моделей, які завжди будуть у топі популярності й сподобаються усім твоїм фелла!

Ми радимо тобі купити дощовик українського виробництва серед наступних моделей:

  • Двосторонній дощовик-парка – топове рішення, якщо ти сьогодні не впевнений у тому, який шмот будеш одягати, а чорно-жовті відтінки допоможуть лишатись стилером за будь-яких умов;
  • Подовжений дощовик – якщо ти хочеш, аби не тільки твій корпус, а й ноги були закриті від дощу, особливо, якщо на вулиці періщить як з відра;
  • Червоно-жовтий дощовик – на випадок, якщо ти завжди хочеш бути тим самим меном на стилі та хайпі, привертаючи до себе максимум уваги.

А якщо ти хочеш подивитись ще щось крім моделей від брендів Ohueno та ION – тицяй на відповідну сторінку на нашому сайті, де ми притримали для тебе лампові та не крінжові моделі курток на кепську погоду.

Купити дощовик українського виробництва з DICH

Завітай до нашого каталогу, якщо хочеш придбати якісний варіант дощовика від українських брендів. У нас – лише найстильніше, те, що змусить твоїх хоумі скрипіти зубами й просити поділитись контактами, де, як та за скільки купив. А також у нас є доставка, а тому гоу за покупками, навіть якщо ти мешкаєш у маленькому селищі й хочеш виглядати якнайкраще!