Почнемо з головного: твоя макітра потребує захисту не лише влітку, коли пече сонце, а й взимку, коли на вулиці досить холодно. Бо, камон, ти ж не хочеш пропустити усе найцікавіше, поки твої хоумі насолоджуються життям й беруть від нього все? Для цього треба мати у запасі головний убір, наприклад, панаму. А про те, як, де та чому з’явилась панама на літо ми розповімо тобі прямо зараз.

Історія базових панам: від створення до сучасності

Сьогодні більшість людей думає, що панами були винайдені власне на Панамі. Проте це популярна помилка, й ми зараз розповімо тобі, бро, чому. Насправді вони з’явились на Еквадорі. Окей, то чому їх назвали саме так? Річ у тім, що десь у 1880-х роках, відкрили так званий Панамський канал. Будівельна компанія, яка займалась його спорудженням, замовила для усіх своїх робітників величезну партію дуже оквард, але комфортних та легких капелюхів із соломи. Оскільки клімат там був не дуже то й софт, а досить жаркий й різкий, такий виріб припав до душі, адже літні панами легко вберігали від сонця, дозволяли довше працювати не вулиці, не ризикуючи схопити сонячний удар. На Еквадорі, де, власне, й були винайдені панами, вони носять дуже стрендж назву. Там їх звуть «сомбреро де паха токілля», шо буквально означає «капелюх з соломи очерету токілля».

Перші моделі стали бенгерами досить швидко, й при цьому з’явилась ціла купа підробок. Оскільки тоді капелюхи робились виключно з очерету, перевірити їх було досить легко: достатньо було згорнути їх у трубочку. Якщо панама при цьому не пошкоджувалась й лишалась у своєму звичному вигляді – що ж, вам фартануло, бо ви придбали оригінальну модель від якісного виробника. У 20 столітті базові панами отримують нове життя. Вони починають активно використовуватись в Ірландії, де їх юзають риболови, фермери та інші, оскільки їхні широкі поля добре захищали від сонця та вологи, а також, коли їх згортали, вони займали досить мало місця у кишені. Трохи пізніше панами почали широко використовуватись у військовій справі, наприклад під час кампанії у В’єтнамі з 50-х по 70-ті роки.

З часом панамки перестали робити з очерету та соломи, бо, камон, це просто було незручно, а ще носити такі варіки у місті досить складно. Тому зараз це трикотажний виріб, який має скруглені поля, й який ідеально підходить для того, аби чекнути усі пляжі міста й за його межами, а ще просто бути на розслабоні у будній день. Фанфакт, але у Південній Америці й досі є майстерні, де такі капелюшки робляться руками. Такі панами для дівчат та хлопів вважаються лухарі, символом якогось достатку та елегантності. А ще вони робляться дуже довго: на одну модель можна витратити близько шести місяців.

Панами та хіп-хоп культура

Сідлаємо Делоріан й несемось у 80-ті роки. Бо приблизно тоді перші чоловічі панами стали справжніми бенгерами, бо їх помітили у хіп-хоп культурі й почали додавати до своїх луків популярні виконавці. Заведено вважати, що репери навіть були причиною, через яку більшість людей взагалі дізнались про існування такого головного убору, а ще звернули на нього увагу. Хз, хто був найпершим, але говорять, що Big Bank Hank, який у 1979 році на телешоу заспівав свій хіт «Rapper’s Delight», з’явившись при цьому у яскраві панамі. Після цього буквально понеслось, бо панами стали частиною не лише хіп-хоп індустрії, адже їх почали помічати й популярні дизайнери, які створювали незвичні, не бейзікові варіанти. Так, у 1984 році Run-DMC також побачили у такому головному уборі, через рік до нього долучився LL Cool J в, а у 2000 році модні панами стали основою образу Jay-Z.

Але цього все ще було недостатньо, аби такі головні убори отримали визнання усього світу. Летс гоу розбиратись з тим, чому виникла така проблема. Насправді все дуже ізі: таку річ, як і будь-яку іншу, активно та тісно пов’язували з людьми та персонажами, які її використовували. Наприклад, у 1960-х роках біла панама була символом Боба Денвера та його дурника-персонажа з фільму «Острів Гіллігана». А ще її помітили у персонажа з серіалу «Великий ремонт», де сусід головного героя носив саме таку річ й грав досить неприємного перса.

Панами у сучасній культурі

У буремні дев’яності почався справжній двіж з відмови від панам як таких. Їх не сейвило навіть бажання модного дому Прада додати їх до своєї колекції, бо там вважали, що за панамами – майбутнє. Може й так, але колекція, яку представили у 2005 році, не мала особливого успіху, не дивлячись на те, що панами для дівчат там були досить реліктові – з блискітками та навіть пір’ям павича. У 2015 році починається деяка реінтеграція панам, бо Меліса Форд запускає власну колекцію, а ще у таких капелюшках помітили співачку Ріану.

Бай зе вей, популярність панами отримали відносно нещодавно, десь у 2018 році. На весняно-літньому подіуму тоді з’явилось овердофіга моделей, які буквально розірвали шаблони, ставши досить популярним рішенням для кежуалу, урбану та інших стилів одягу. Карл Лагерфельд, Майкл Корс, Шанель, Метью Долан та інші створювали найрізноманітніші варіанти – класичний однотон, моделі у кольорі хакі, з широкими та вузькими полями, у авторських малюнках та принтах тощо. Панами чоловічі теж не лишились за бортом. Валентіно та навіть Луї Вітон представили свої варіанти, де особливо народ крашнувся на панами з деніму, а також з натуральної шкіри. Трохи пізніше бренди почнуть розвивати цю ідею, створюючи рішення для фанатів нормкору та горпкору, а ще – мілітарі та інших модних течій та тенденцій.

Види базових панам та їх нюанси

Тобі, бро, може здатись, що панама – настільки бейзік шмот, що складно було дизайнерам придумати щось нове та універсальне. Лол, але тут ти помиляєшся, бо є як мінімум п’ять основних варіків панам, які мають свої особливості й від яких сьогодні відштовхуються всі, навіть українські бренди.

Тримайся, бо панами на літо бувають наступних видів з дивними назвами:

  1. Боса Блю: це щось дуже бейзікове та нормісне, як симбіот, який поєднує у собі простоту та стайл. Від цієї панами пішла історія усіх інших, тож фактично вона – праматір усього твого сучасного шмоту на макітру. Її плюси у тому, що вона легко носиться у місті, за його межами, поєднується з будь-якими стилями (навіть якщо ти іноді носиш казуальні костюми).
  2. Діаманте: тобі може здатись, що цю панаму чоловічу ти вже десь бачив. Ага, вона трохи схожа на попередню модель з тією лише різницею, що має прямі, а не загнуті поля. Це робить її вайб трохи вільнішим, а тому ок сторі обрати її для пляжу або чілу на вулиці.
  3. Гембер: ну ок, це вже якийсь справді лухарі варіант, який рідко побачиш у магазинах, бо така панама більше схожа на капелюх. Має широкі, загнуті поля, а ще – незвичний варік оздоблення на твоїй макітрі, що робить її вибором елегантних менів.
  4. Федора-Каладо: шукаєш панаму на літо, у якій зможеш флексити на денних та нічних пляжних вечірках – тоді тобі до лиця саме цей варіант. Федора – це для чєліків, які у теплу погоду одразу мігрують до басейну з мальовничим коктейлем у руках.
  5. Аутбек-Макана: якщо тобі, бро, завжди хотілось бути як якийсь Чак Норіс, або ж поїхати підкорювати диких коней – тоді така панама тобі знадобиться. Вона має зовнішній вигляд ковбойського капелюха у трохи зменшених габаритах, а тому підходить і для міста, і для чілу на природі.

Офтоп, але все набагато простіше з хутряними панами. Ну, сам подумай, на зиму не потрібні ось ці витребеньки з широкими полями, вентиляцією, натуральним, тонким матеріалом та унікальним дизайном (якщо тільки трішки). Бо утеплені варіанти – це вже про захист, у яких ти маєш відчувати себе топом з топів, а ще – підкорювати як рейв-паті на районі, так і вештатись до уніка на пари та лекції.

Як купити однотонну панаму: корисні лайфхаки

Окей, ми дістались найвідповідальнішого розділу, де маємо розповісти тобі, як правильно обирати панаму, якщо ти не хочеш виглядати, як якийсь бумер.

Лови кілька порад, які на ізі допоможуть підібрати правильну панаму на літо:

  • Обираючи головний убір, слідкуй за його формою й дивись на власну шию. Може статись так, що певні форми панами вкоротять її, й ти будеш виглядати трохи трешово. Наша порада – поєднувати панами з одягом, що має V-образний виріз;
  • Якщо ти наїв щічки за зиму й хочеш панаму – обирай варік з мінімально широкими полями, який не буде підкреслювати недоліки й ширину твого обличчя;
  • Зверни увагу на тканину. На зиму, звісно, обирай щось тепле, або штучне хутро, а ось на літо краще брати синтетику з вставками, які будуть вентилювати твою макітру;
  • Додаткові елементи не важливі, але можуть стати у пригоді, особливо, якщо це зав’язки, а ти полюбляєш рухатись, а не сидіти на дупці рівно.

Купити чоловічу панаму ми радимо й з акцентом на колір. Тебе точно не будуть шеймити за популярний монохром або однотон. А якщо ти не хочеш бути нормісом – тваринний та рослинний принти, геометрія та стильні написи тобі у поміч.

Догляд за хутряними панамами і моделями на літо

Фанфакт: панами зимові потребують меншого догляду, аніж літні моделі, а тому достатньо лише правильно вичісувати їх покриття, а ще іноді здавати у хімчистку. Бо, камон, ти ж не будеш прати таку річ у власній пральній машинці, ага?

Якщо ти хочеш, щоб твоя модна панама носилась не один сезон, чекни наступні поради:

  1. Не одягай панаму у дощову погоду, бро. Проблема будь-якої тканини у тому, що вона не дуже ок сумісна з водою, й якщо ти не хочеш, аби панама втратила колір або зовнішній вигляд – краще не треба.
  2. Коли ти одягаєш на макітру свої панамку – намагайся брати її за верх, а не за поля. Вони, звісно, не порвуться й не розтягнуться, але ж тобі точно не захочеться, аби на них були трешові заломи.
  3. Під час очищення від дрібного бруду та пилу краще юзати щітку з маленьким ворсом, або ж силіконову, якщо не хочеш пошкодити плетіння тканини.
  4. Якщо ти вже зібрався попрати панамку – роби це виключно власними руками у ледь теплій воді, а точно не у пральній машинці.

Окей, якщо в тебе все ж є хутряна панама – тоді ось тобі ще кілька порад. Щоб штучне покриття не почало виглядати кріпово – інколи вичісуй його. А ще, як варік, заведи собі на полиці місце, де ти будеш зберігати панаму, аби не треба було її складати, згинати й пхати кудись у рукав власної куртки, бо тоді тобі доведеться пізнати, що таке прасування, бро.

Модні панами від українських брендів

Забудь про гучні зарубіжні імена брендів, бо вони часто клепають такі головні убори, що просто кріпі. Ми пропонуємо звернути увагу на щиро українське – базові панами від вітчизняних брендів, які подбали про їх стиль, а ще – комфорт носіння.

Купити панаму можна від таких відомих українських брендів:

  • Tur: для тих, хто й так знає, що він – спешл та юнік, варто обрати базову чорну панаму – класичне рішення будь-яких проблем;
  • Ohueno: панами літні – це про стайл, який гартується навіть коли у макітру пече, бо з такою новинкою ти будеш не лише захищений від цього, а й привертатимеш до себе максимум уваги;
  • Custom Wear: про всяк випадок – лови панаму двосторонню, бо якщо в тебе колір настрою чорний – виверни назовні, а якщо ти на чілі – демонструй приколяси від Ріка та Морті;
  • Dasti: купити утеплену панаму – те, для чого ти зазирнув на наш сайт – та не біда, бо у нас є й такі, модні та сучасні рішення;
  • Огонь Пушка: сучасний мінімалізм у тренді, а тому обирай ось цей варік, який зробить з тебе стилягу на районі;
  • Teplota: хутряні панами – те, що треба, якщо ти хочеш бути справжньою, модною тян з якогось паризького подіуму.

Донт ворі, адже у нас ти зможеш купити чоловічу панаму, а ще – жіночі моделі, які будуть мати не лише якісний крій, а й стильний дизайн. Бо ми знаємо, як важливо не тільки виглядати, як краш для дівчат та хлопців, а й при цьому відчувати комфорт, тепло або ж зручність, коли сонце не пече у голову, а холодний вітер не кусає твої вуха.

Як купити чоловічу панаму в Україні

Дуже ізі – для цього зайди на наш сайт DICH, обери відповідний розділ, а потім чекни усі моделі, які є у нас в наявності. Ми пропонуємо лише рішення від справжніх, трушних майстрів українського фешну та дизайну, а тому на тебе не чекають головні убори рівня ринку Троєщина або Сьомого кілометру.

А ще ми юзаємо доставку від Нової Пошти – просто, швидко, зручно й максимально комфортно для тебе!