Базовий гардероб, який ще модні стилісти називають капсулою, сьогодні можна побачити майже на кожній другій сторінці в Інтернеті. Про нього не говорять тільки ті, хто говорите не вміє, або ж ліниться. Але ви, певно, бачили, що пропонують стилісти, й вам не сподобалось, а тому сьогодні ви тут, у цій статі. Й ми можемо вас зрозуміти, бо ми самі дуже кекнули, коли побачили поради додати до бази класичні речі, піджаки, костюми та туфлі. Бо це – несмак, а ще – не всім підходить, особливо, якщо ви адепт спортивного стилю. Тому ми підготували для вас свою базу, яка підійде сучасним зумерам.

Що таке базовий одяг та з чим його їдять

Не будемо тягнути кота за хвоста, й скажемо прямо – базовий одяг являє собою ту категорію речей, з якої складається понад 70% усього гардеробу. До нього можна додати майже будь-які моделі, які існують у сучасності, адже усе залежить від того, чим ви займаєтесь, що полюбляєте, що носите тощо. Чому ж узагалі підняли такий ґвалт навколо капсули? Бо це як мінімум зручно. Ми впевнені, що ви хоча б одного разу відчували цей фейспалм, коли придбали щось новеньке у гардероб, а потім виявилось, що ця річ ні з чим нормально не поєднується. До чого ми? До того, що базові речі допомагають цього уникнути, адже вони універсальні, й поєднуються між собою, пропонуючи овербагато комбінацій на кожен день. Якщо все так просто, то чому у мережі так багато текстів про базу, й чому стилісти кажуть, що її складно підібрати? Бо вона буде індивідуальною для кожної людини. Беззаперечно, у вас з вашим МЧ можуть бути однакові смаки, любов до одного стилю, проте це не значить, що ваша капсула буде схожою на його хоча б на кілька відсотків.

За якими критеріями підбирати базовий одяг

Буде набагато простіше, якщо ми пояснимо одразу, які є основні критерії, згідно з якими обирають капсулу до свого гардероба.

Якщо ви збираєтесь купити базовий одяг, вам варто звернути увагу на наступні нюанси:

  1. Вік: якщо вам до або трохи більше вісімнадцяти – значить, ви зумер, який може дозволити собі носити яскраві та незвичні речі. Якщо вам далеко за двадцять – тоді обирайте капсулу для так званих бумерів, яка складається з витончених, нейтральних речей, які позбавлені кричущих кольорів і підкреслюють особливості вашого віку.
  2. Статура: звісно, оверсайз – усьому голова, й приховає будь-що – як маленькі груди, так і надто великі стегна, які з’явились від улюблених еклерів. Проте ми все ж радимо звернути увагу на власну фігуру, адже від неї буде залежати те, які речі ви зможете дозволити собі носити аби підкреслити її особливості та переваги.
  3. Сфера занять: буде дивно, якщо ми не згадаємо, що те, чим ви займаєтесь більшу частину свого дня, має значення. Ви досить часто перебуваєте вдома? Або, може, ходите на спортивні секції? Займаєтесь навчанням або ходите на роботу до офісу? Або ж взагалі, більшу частину часу проводите з друзями? Від цього також буде залежати, що краще додавати до власної капсули.
  4. Улюблений стиль: ось у цьому пункті й криється головне, що треба знати про базовий одяг – він повинен не лише пасувати, а й підходити вам по стилю, викликати приємні відчуття під час носіння. Ми згодні з тим, що мода диктує свої правила, але камон, не всім хочеться носити джинси скінні, або ж класичний бежевий тренч, від якого вже буквально нудить.
  5. Геолокація: також має значення, особливо, якщо ви проживаєте у якомусь надтеплому або дуже холодному регіоні. Для південних широт було б дивно підбирати теплі речі на флісі, так само, як і для холодних – тонкі сорочки або ж яскраво виражені речі з напівпрозорими вставками.

А якщо ви вже й так добряче розбираєтесь у поняттях та структурі капсули – можете сміливо скіпнути цей розділ, й одразу перейти до наших порад, що носити і жінкам, і чоловікам.

Будуємо чоловічу базову капсулу

Для того, аби вам було простіше зрозуміти, які речі необхідні, ми вирішили розділити чоловічий базовий гардероб на кілька основних та найважливіших категорій – базові речі, для стилю кежуал, для спорту та для навчання або роботи.

1. Основа

Що ми маємо на увазі, коли говоримо про «основні» речі? Це ті самі, які ви можете носити на будь-який випадок, так звані хелпери, що стануть у пригоді. Навіть якщо ви поспішаєте, втратили час й не знаєте, що надягти – відкрийте шафу з поличкою, де лежать ці речі, витягніть будь-який верх та низ, й будьте впевнені, що вони будуть оптимально між собою поєднуватись, й не викличуть у оточуючих бажання з вас порофлити.

Особливості:

  • Натуральні та комфортні для вас тканини;
  • Універсальний крій;
  • Виключно базові речі;
  • Ніяких принтів або малюнків;
  • Актуальні для вас за стилем та типом одягу.

Які речі можна додати: ми радимо купити базову футболку, світшот, джинси та чіноси, сорочку, джемпер, черевики або кроси.

Кольори: класичні відтінки – чорні, білі, бежеві, сірі, коричневі, сині тощо.

Аксесуари: краще не використовувати, адже вони можуть бути не завжди доречними або перевантажити образ.

2. Повсякденність

В окрему категорію ми додали речі у стилі кежуал. Попереджуємо ваше здивування й відповідаємо – ні, це не теж саме, що основа, адже повсякденний стиль не завжди й не усюди може бути актуальним та доречним. Ви зможете юзати їх, виконуючи якість повсякденні задачі, які є для вас звичними – ходити по магазинах, зустрічатись з друзями тощо.

Особливості:

  • Збільшена та більш яскрава кольорова гама;
  • Можна додати речі з невеликими принтами або геометрією;
  • Стандартний, зручний крій;
  • Мінімальна кількість аксесуарів.

Які речі можна додати: ще один тип джинсів, кеди, пухову куртку, бомбер або пальто, худі (наприклад, від Urban Planet), джинсову сорочку, шорти, сорочку-поло тощо.

Кольори: актуальні за сезоном та вашим кольоровим типом, більш яскраві та теплі.

Аксесуари: невеликі у вигляді браслетів на руку, перснів, підвісок на шию, яскравих ременів тощо.

3. Спорт

Обирати спортивний одяг для чоловіків – це ізі, оскільки тут варіантів не так багато. Це майже завжди спортивний костюм, у якому варіюється його дизайн, матеріал, кількість принтів та інші не дуже важливі з точки зору капсули деталі.

Особливості:

  • Комфортний для вас крій;
  • Натуральні, дихаючі тканини;
  • Правильно підібрана сезонність речі;
  • Акцент на тому виді спорту, яким ви займаєтесь;
  • Будь-які відтінки на ваш смак.

Які речі можна додати: базовий спортивний костюм, або ж футболку з шортами, якщо тренуєтесь влітку.

Кольори: на ваш розсуд.

Аксесуари: жодних.

4. Для сфери занять

Тут важливо закцентувати вашу увагу на тому, чим саме ви займаєтесь. Одна справа – складати капсулу, яка буде доречною для університету, зовсім інша – якщо ви працюєте. Для навчання можна використовувати більш вільні та універсальні речі, а ось робочий стайл залежить від того, ким ви працевлаштовані: фрілансери тут виграють, адже можуть використовувати будь-які речі, так само, як і програмісти (якщо немає дрескоду, звісно).

Особливості:

  • Крій, який залежить від вашої фігури;
  • Більш стримані кольори;
  • Мінімальна кількість аксесуарів або їх повна відсутність;
  • Сумісність речей з вашими заняттями.

Які речі можна додати: брюки/джинси/шорти, сорочку/футболку/поло, куртку/піджак/пальто, черевики/кеди та інші.

Кольори: залежать від особливостей та сфери ваших занять, можуть бути пастельними, монохромними або ж більш яскравими.

Аксесуари: якщо будуть доречними під вашу роботу, наприклад, годинники або краватки.

Збираємо базовий гардероб для жінок

Так само, як і чоловічий одяг, ми розділили жіночу капсулу на кілька категорій, які допоможуть вам сформувати look залежно від того, чим ви займаєтесь та куди збираєтесь сьогодні.

1. Основа

Оскільки жіночий гардероб апріорі більший, аніж чоловічий, варто відзначити, що основа для дівчат буде разюче відрізнятись від чоловічої. Сюди ми віднесемо майже половину усіх речей, які повинні займати ваші полиці або вішаки. Головна перевага речей з цієї категорії – повна універсальність, легкість їх поєднань між собою, що робить можливим швидке одягання, навіть якщо ви кудись спізнюєтесь або вас зачекались ваші подружки.

Особливості:

  • Тільки базові та універсальні речі;
  • Все про комфорт;
  • Виключно натуральні тканини;
  • Базовий крій (або з урахуванням вашої статури);
  • Актуальні для вас за стилем.

Які речі можна додати: топ, сорочку, джинси (кілька типів), светр або худі (наприклад, від Gard), якщо носите – універсальні плаття та куртку.

Кольори: нейтральні відтінки – чорні, білі, бежеві, слонова кістка, сині, голубі, сірі, коричневі.

Аксесуари: обійдемось без них, адже у випадку з основними речами вони будуть більше, ніж просто юзлес.

2. Повсякденність

Вайби речей для повсякденності вже цікавіші, оскільки до них можна додати щось більш яскраве, кольорове, принтоване. Ці речі займають приблизно 10% усього гардеробу (або трохи менше), й підходять для того, аби носити їх, виконуючи якісь повсякденні таски та обов’язки, навіть якщо це шопінг з подружками.

Особливості:

  • Більш яскраві кольори;
  • Можна додавати аксесуари;
  • Все ще базовий крій;
  • Не лише комфортні, а й привабливі речі.

Які речі можна додати: светр, кардиган або товстовку, бомбер або джинсівку, не класичне пальто, ще раз джинси, кроси та кеди.

Кольори: у міру яскраві, краще – пастельні, які належать до одного кольорового спектра.

Аксесуари: невеликі, наприклад, браслет або стильний годинник.

3. Спорт

Тут все просто. Оскільки спорт – це про двіж, то треба акцентувати увагу виключно на зручних, комфортних речах, які попіклуються про ваше тіло під час йоги, бігу, походів у тренажерний зал тощо.

Особливості:

  • Тільки зручні речі;
  • Універсальний крій;
  • Яскраві або пастельні кольори;
  • Ніяких аксесуарів;
  • Натуральні тканини, які дихають.

Які речі можна додати: спортивний костюм базовий (наприклад, від Gard) різних типів – з топом, кофтою, футболкою тощо.

Кольори: будь-які на ваш смак.

Аксесуари: не важливі.

4. Для сфери занять

А ось тут ви вже зможете підключити власну фантазію, адже ці 20% вашого гардероба будуть залежати від того, чим ви займаєтесь – чілите як фрілансер, ходите на заняття в університет, або ж працюєте безпосередньо в офісі. Важливо, аби речі були справді доречними. Для навчання в університеті навряд підійдуть моделі, які краще носити вдома, а для домашньої праці – строкаті сукні або університетський мастхев.

Особливості:

  • Зручні та комфортні речі;
  • Актуальні для вас за стилем;
  • Функціональні та універсальні моделі;
  • Будь-якого кольору або крою.

Які речі можна додати: штани/джинси/спідниці/брюки, сорочки/блузи або ж гольфи/светри/худі, сукні або комбінезони, шкіряну куртку/пальто/бомбер, кросівки/черевики.

Кольори: пастельні, якщо це доречно – більш яскраві, теплої або холодної гами.

Аксесуари: мінімум, або за вашим бажанням.

База у гардеробі згідно з сезонами

Окремо поговоримо про те, яка капсула має бути у залежності від сезону та температури на вулиці, яка змінює наш стиль до невпізнаваності.

Збираємо базу речей по сезонах:

  • Літо: доречними будуть світлі, базові відтінки, речі без рукавів, футболки, шорти, топи, майки, а ще – головні убори у вигляді кепок;
  • Осінь: джемпери, худі, пуловери та світшоти стануть основою гардероба, так само, як і теплі шапки бренду Огонь Пушка з універсальним дизайном;
  • Зима: як і восени, можна використовувати теплі кофти з флісом, а ще – пухові куртки, додати базовий шарф;
  • Весна: вже можна поговорити про поло або футболки, а якщо надто холодно – про лонгсліви, вітровки та дощовики.

Атеншен! Врахуйте тут усі поради, які ми давали вище, аби не вийшло так, що ви пішли у шортах та футболці до офісу з суворим дрескодом.

Базований одяг в інтернет-магазині DICH

У нашому магазині українського одягу ви зможете знайти все та навіть більше, аби створити look, що вразить всіх і кожного, кого ви знаєте. Окрім представлених брендів, у нас доступні моделі таких марок, як Esthetic, CORP, Seven Mountains та інших, які пропонують одяг у стилі стрітвір, що допоможе вашому гардеробу заграти новими, молодіжними фарбами. А щоб вам було максимально ізі отримувати свої замовлення, ми пропонуємо доставку Новою Поштою по Україні – у Києві, Дніпрі, Львові, Одесі тощо. А у Рівному ви зможете забрати речі за допомогою послуги самовивозу.