Історія однієї речі: світшот

Ти напевне вже чув про такий шмот, який активно обговорюють не лише твої ровесники й хоумі, а й люди будь-якого віку. Якщо ти хоча б раз ставив собі питання, а що це взагалі таке, чим відрізняється світшот від худі, й як він взагалі виник – тоді ми створили цю статтю саме для тебе. Адже ти зможеш чекнути усю інфу про цю річ, перш ніж обирати її у каталозі магазину.

Що таке світшот: короткий екскурс у термінологію

Світшот – це досить актуальна сьогодні кофтина, яка являє собою класичний реглан або лонгслів з довгими рукавами та без горловини. Тоді ти можеш спитати, то чому його так називають й чому він є окремою частиною гардероба, а не продається в одному відділі з цими речами? Окей, давай по порядку. По-перше, чоловічий світшот – це кофтина, яка відрізняється від наведених вище термінів своїм вирізом на шиї. Він класично трикутний, а тому, коли ти бачиш у магазині щось таке – знай, це світшот, й можеш сміливо кидати його у кошик покупок, додаючи до власного гардероба.

Ще відзначимо, що такий мерч почали створювати як альтернативу класичним сорочкам. Погодься, носити їх часом не дуже приємно та зручно, особливо, коли хочеться погамати з друзями у відеоігри, побуцати м’яча на вулиці тощо. Для створення світшота використовують цупку тканину – бавовну, проте ніколи не юзають шерсть.  Фактично світшоти для хлопців – це такий типу гібрид між класичною сорочкою та кофтою. Його назва буквально складається з двох термінів: «пітніти» та «сорочка», тобто спочатку такий шмот створювався для активного спортивного життя, у якому мало б бути досить зручно, навіть якщо ти увесь мокрий.

Як з’явився утеплений світшот

Ти не здивуєшся, якщо ми скажемо, що спочатку з’явився чоловічий світшот, а не жіночий. Це вже стало своєрідним мемом, оскільки саме чоловічий шмот переходить у жіночий гардероб, а не навпаки. Але давай трохи про історію, окей? Вважається, що світшот створили приблизно у 1920-х роках. Не так вже й давно, га? Його розробником виступив чолов’яга на ім’я Бенджамін Рассел, у якого була власна текстильна фабрика у місті Алабама. Фанфакт: при цьому фабрика випускала навіть не чоловічий одяг. Вона займалась розробкою жіночої та дитячої білизни з натуральних тканин.

То як взагалі у цю компанію проникла ідея створення базового світшота? Ізі, як і завжди, коли в тебе є діти. Син Бенджаміна займався футболом, й у розмові зі своїм батьком агрився на те, що у шерстяних речах досить важко й не зручно займатись спортом. Відмітимо, що тоді шерстяні кофти, які надягались після, під час або до тренувань, були надзвичайно популярними, й використовувались для того, аби зігрівати спортсменів, коли у них були перерви між тренуваннями. Якщо ти хоч раз носив речі з натуральної шерсті, то знаєш, як це неприємно, що вони кусають шкіру й колються, викликаючи роздратування та почервоніння. Здавалося б, що батько може зробити для сина? Як виявилось, будь-що! Він послухав своє чадо, а потім пішов на власну фабрику, де були відрізи тканини з бавовни, й вирішив чекнути можливість створення зручніших кофтин для сина та його команди. Меседж, який він закладав під час цього, був наступним: світшот чоловічий мав бути зручним, комфортним, не заважати рухатись, а ще – краще вбирати піт та вологу з тіла.

Тут на сцену виходять трикутнички під шиєю, про які ми вже тобі розповіли. Вони мали активніше всотувати піт, бо складались з двох шарів трикотажу – м’якшого й жорсткішого.  Футболісти з команди Рассела охоче вирішили купити світшоти, які були для них розроблені. Спробувавши цей варік, вони оцінили його комфорт, переваги, а ще – легкість, адже трикотажні речі значно зручніші, аніж шерстяні. Тому й не дивно, що після футболістів ці речі підкорили інші види спорту – баскетбол, легку атлетику, греблю тощо. А фірма Бенджаміна перепрофілювалась, й почала виробляти не лише спідню білизну, а й спортивний одяг, отримавши назву RussellAthletics.

Базові світшоти отримали популярність завдяки кінематографу. Йшов 1963 рік, коли на екранах тєлєків з’явився фільм під назвою «Велика втеча», де головний герой вгадай який тип одягу носив. Офкос, мова йде про сірий, базовий світшот без малюнків, лого або написів. Завдяки цьому, а ще популярності актора, світшот почали активно носити й використовувати не лише як частину спортвіру, а й у звичайному житті, й тому ти сьогодні можеш ходити у ньому у магазин, грати у футбол або взагалі одягати його як домашню одежу. Тоді ж світшоти стали частиною стилю препі, бо кофти почали носити представники Ліги Плюща. А от в 80-х роках, коли спортвір почав набувати популярності, світшоти отримали друге життя. Ці моделі почали активно з’являтись на модних подіумах по всьому світу, але… про це трохи нижче, бро.

Популярність світшотів оверсайз у сучасному світі

Сьогодні купити світшот жіночий або чоловічий можна у будь-якому магазині, обираючи бренди або виробників, які тобі подобаються. Але раніше, щоб пофлексити у такому модному одязі, треба було оббігти не один магазин, щоб знайти якісну, а ще – не крінжову за дизайном кофтину. Але все почало змінюватись, й на початку 2000-х років, а ще ближче до 2010-х, базові світшоти увійшли до повсякденного й спортивного гардероба. Ними зацікавились знаменитості, спортсмени, студенти тощо, а тому модні бренди, відчуваючи, що пахне великим бабосиками, почали створювати свої варіанти.  І для тебе, і для твоєї тян сьогодні випускають кофтини такі бренди, як Levi’s, Nike, Adidas. Якщо тобі не дуже лайк суто спортивний стиль, й ти волієш обирати спортшик або кежуал – не проблема, бо світшоти випускають навіть такі гіганти, як Dolche&Gabbana, Emporio Armani та інші.

Світшоти VS худі: стоп плутанина

А тепер давай поговоримо про найактуальніше, про різницю між світшотом та худі. Враховуючи усе, що ми розповіли вище, ти можеш подумати, що тільки ламер не відрізнить їх у магазині один від одного. Але ти помиляєшся, адже не усе так однозначно. Тому погнали, нумо розбирати особливості таких речей на прикладах. Почнемо вже з того, про що ми говорили. З трикутника на шиї, який присутній у світшотах, але повністю відсутній на худосах. Це допоможе тобі побіжно зорієнтуватись, якщо ти хочеш козирнути своїми знаннями перед бро. І худі, і світшот жіночий являють собою напівспортивні кофти, які мають міцні манжети з резинками, а ще щільно охоплюють на рівні поясу або стегон, якщо мова про подовжені моделі. Тоді як відрізнити їх одне від одного, особливо враховуючи той факт, що деякі виробники вже давно позбулись від характерного трикутника для всотування поту?

Не кіпішуй, бро, бо ми спішимо тобі на поміч. Чоловічі світшоти більш демократичні, тому, якщо ти бачиш шмот, який являє собою щось типу довгої футболки – тут вже точно не помилишся. При цьому худі більш технологічні й мають більше деталей. Наприклад, майже кожна модель худоса має об’ємний каптур, а ще – велику кишеню на животі, яка схожа на кенгурячий мішок. Офтоп, але саме це робить худоси більш спортивними, підходящими під різні види активності, наприклад, для футболу, пробіжок або боксу (хай, Рокі Бальбоа!).

Які українські бренди популяризують базові світшоти

Оскільки світшот на весну – шмот досить простий, універсальний та актуальний, до розробки його дизайнів, а ще – унікальних моделей долучились не лише західні бренди, а й наші, щиро українські, які роблять не гірше, аніж там, за кордоном.

Ми пропонуємо чекнути світшоти від наступних компаній:

  • Ohueno: світшоти для дівчат повинні бути не просто найс, а охуєнними, а значить треба обрати щось типу такого варіанту;
  • Farfi: щоб завжди бути на стилі, достатньо просто носить універсальні шмотки, наприклад, як ось ця, яка є справжнім бенгером стилю;
  • Огонь Пушка: мрієш повернутись у рідну Каноху разом з Наруто – тоді обирай модель, яка має вайби сучасного японського спортвіру;
  • Gard: база та фундамент для твого гардероба – це однотонний світшот, на якому ти не знайдеш нічого зайвого, крім модного лого;
  • Dubhumans: мрієш про вайбовий look, у якому будеш зустрічати день, коли буде палати крємль – тоді цей чорний світшот саме для тебе;
  • ЩастяЗдоров’я: моделі оверсайз – візитівка бренду, а ми пропонуємо тобі ось цю модель, яка створить вайбовий, ламповий стиль, щоб ти не вдягнув на низ;
  • Urban Planet: якщо цей білий світшот – надто просто та нудно для тебе, то почекай, поки не наступить темрява, адже йому є, чим тебе вразити;
  • Whoisit: патріотичний шмот рулить, а тому обирай світшот, який додасть трохи українізації та русофобії у твій гардероб.

До того ж, купити світшот чоловічий ми пропонуємо з унікальним дизайном. Якщо ти граєш за олдскул тім, й тобі не дуже подобаються сучасні, строкаті речі – ноу проблем, адже у нас ти знайдеш однотонні варіанти для твого гардероба. Й навпаки, якщо ти – головний стилер у вашій компанії, й на тебе рівняються усі твої знайомі, для тебе також знайдеться щось топове. Наприклад, варіанти з патріотичними написами, принтами, авторськими малюнками, абстракцією тощо.

Купити світшот чоловічий у магазині DICH: наші переваги та особливості

Шукаєш утеплений світшот або модель з яскравим принтом та малюнком? Ти звернувся за правильною адресою, бро!

У нашому магазині – найкращі варіанти одягу від українських, відомих брендів, які перетворять тебе зі зашкварного бумера на модного, стильного й молодіжного чєла, якому будуть заздрити й дорослі, й діти. До того ж, у нас не лише широкий асортимент, а ще й купа приємних знижок, акцій й доставка по всій Україні – все, щоб тобі було купувати комфортно, вигідно й ти міг повернутися до нас знову, формуючи стильну, спортвірну капсулу луків!