Що випадає з твого гардероба щоразу, як тільки починає холоднішати? Бінго, теплий светр, у якому зручно сховатись, щоб відчувати тепло та комфорт. Але стоп-стоп, сенс не у тому, аби його мати й натягувати будь-який, який дивиться на тебе з вішака, а у тому, щоб виглядати у ньому лухарі. Тому тут ти дізнаєшся, які вони взагалі бувають, а ще – кілька порад, як та з чим міксувати.

Актуальні різновиди базових светрів

Ти може думаєш, що купити светр – історія на ізі, але що, якщо ми скажемо тобі, що їх існує величезна купа, бо вони відрізняються за фасоном, матеріалом, особливістю в’язки, розміром, кольором й не тільки? Не бійся, ми допоможемо тобі розібратись у цьому, бро!

Лови короткий перелік видів светрів, які лишаються актуальними й нині:

  • Скандинавський (тобто мінімалістичний);
  • Туніка (без пояснень, вона просто довга);
  • Об’ємний (не оверсайз светр, а саме з великим об’ємом, шариш?);
  • Ірландський (ніяких леплеконів, просто унікальне оздоблення горловини);
  • Норвезький (максимум тепла, мінімум приколясів);
  • З горловиною (аби відрізнятись від світшота з начосом);
  • З каптуром (якщо ти сумуєш за товстовкою або худосом з демісезону).

Насправді видів светрів набагато більше, але ми втомимось перелічувати усі. Тому просто скажемо, що ці, які ми навели трохи вище, лишаються популярними незалежно від того, який сьогодні рік, сезон та настрій у стилістів. А значить ти, ввалюючись у магазин, можеш козирнути, що тобі треба саме норвезький светр, й при цьому на тебе не будуть дивитись, як на нуба.

Як правильно носити модні светри: топ поєднань

Ок, вище ми поговорили про різновиди светрів, а тепер летс ток про те, як правильно та з чим їх носити, аби при цьому не виглядати, як суцільний крінж на ніжках.

Скандинавський

Цей шмот вважається базовим светром, оскільки створюється у стилістиці мінімалізму. Його особливі білди – це матеріал у вигляді шерсті мериноса, плетіння під жакард, а ще базові відтінки – червоний, чорний, білий, синій тощо. Якщо ти бачиш светр з оленями, сніжинками або на будь-яку новорічну тєму – це точно скандинавський, не помилишся. Такі шерстяні светри можна носити майже будь з чим, просто загинай пальці: джинси, штани кежуал, спідниці міді. Серед шузів відзначимо черевики або білі (обов’язково без рисочок або принтів) кросівки не у стилі спорт, а бейзікові. Спробуй почаклувати над власним образом, використовуючи не базові відтінки для низу, а створюючи яскравіші ансамблі, наприклад, за допомогою біжі або сумок з головними уборами.

Туніка

Серед в’язаних светрів домінує ще й так звана туніка. Ми хз насправді наскільки таку річ можна назвати повноцінним светром, адже вона більше схожа на сукню через свою довжину, наявність розрізів, підкреслення твоєї статури та etc. Ок, навіть якщо це сукня, з чим взагалі її носити? Офтоп, але зверни увагу на її зовнішній вигляд та фактуру, адже моделі можуть бути приталені, прямі, об’ємні й не тільки, й від цього буде залежати те, який шмот можна додати до светра. Такий светр жіночий можна носити під панчохи (якщо тепла погода) й додаючи до образу кроси або черевики на маленьких підборах. Якщо ж на вулиці холодно, то твій вибір – це ботфорти, челсі або довгі чоботи з замші або натуральної шкіри. Зверху можеш накинути на плечі куртку, наприклад, косуху або джинсівку, або тренч (якщо такий є у твоєму гардеробі).

Об’ємний

Ключова абілка такого светру – це широкій крій, великій розмір (часом навіть більший за оверсайз), простий, вільний фасон, який не обтягує тіло. При цьому він підходить не лише для того, аби приховати твої вади фігури, а й навіть струнким хлопцям та дівчатам. Светр оверсайз з об’ємом краще носити з неформальним шмотом. Витягай з шафи рвані джинси, чіноси, скіні, штани (без стрілок), а ще – кроси, черевики та кеди. Доповнюй такий светр джинсівкою або косухою (якщо вони налізуть зверху, ага), або носи як верхню одежу. Тян можуть доповнити образ за допомогою спідниці та яскравих аксесуарів, а куни – шапкою, шарфом, стильними ланцюгами або іншою біжею.

З горловиною

Вовняний светр з горлом – топ річ, коли настає зима, й тобі просто ліньки носити шарфи або щось схоже на те. Це тепло, зручно, а ще – стильно, бо такі светри можуть стати окрасою будь-якого стайлу – від спортвіру до кежуалу або навіть класики. Головне, на що треба звернути увагу – це його довжина. Якщо він вкорочений – то краще обирати на низ якісь вузькі варіанти типу скіні або легінсів, які допоможуть не додавати об’єму стегнам та дупці. Середні за довжиною моделі – топ рішення для поєднання з мілітарі черевиками, а ще – з панчохами, бо їх можна носити замість сукні. Обтягуючі моделі ми б не радили хоча б тому, що це – якась офісна бейзікова класика, а тому обирай щось з вільнішим кроєм, окей?

З каптуром

Купити чоловічий светр з каптуром – найс рішення, бо це щось типу худі, але значно тепліше й цікавіше виглядає. Бестіс такого шмоту – це пальто, а ще – оверсайз куртки, будь-які достатньо масивні та вільні речі у спортивному та повсякденному стилі. Прямі джинси, моми, бойфренди – тягни усе це сюди, а ще – берці, мілітарі черевики, теплі кросівки, джинсівки тощо. Можеш навіть юзати цей варіант замість теплої спортивної кофти, все одно ніхто не здогадається.

Вчимось комбінувати кольорові светри з гардеробом

А тепер про найскладніше, готовий? Бо в’язані светри, які ти купив для свого гардеробу – ще не все, що треба знати, щоб стати на райончику найстильнішим меном. Важливо також шарити, які кольори з якими можна поєднувати, а які – не варто, щоб не виглядати, як світлофор. Одразу скажемо, що тут ми не будемо розглядати таку базу, як чорний та білий кольори, бо, камон, вже всі знають, що вони універсальні й можуть поєднуватись буквально з будь-чим.

Отже, якщо в тебе светр наступного кольору, поєднуй його згідно з цими лайфхаками:

  • Коричневий: класика, яка на ізі поєднуються з теплими та холодними відтінками, наприклад – з сірим, блакитним, пісочним, зеленим та жовтим;
  • Зелений: зелений светр додавай до речей у бежевих, коричневих, жовтих та жовтогарячих відтінках, або носи будь-який монохромний варік;
  • Синій: якщо він темний – взагалі топ, бо такий варіант замінює чорний й найс поєднується з абсолютно усіма відтінками, а світлі варіанти – це у купу до пастельних образів;
  • Бежевий: бежевий светр – максимальний олдскул, база та фундамент, до якого можна додати щось біле, блакитне, зелене, можна навіть рожеве з коричневим;
  • Фіолетовий: максимально незвичний відтінок, який краще поєднувати з сірим, жовтим, білим та бежем, рідше – з чимось більш яскравим;
  • Червоний: червоний светр існує для сміливих та яскравих, бо топово з’єднується з синім, блакитним, білим, бежевим, чорним, зеленим та навіть жовтим.

Тут ми також могли б розповісти тобі про теорію кольорів, про гармонічні та дисгармонічні кольори та бла-бла, але ми не впевнені, наскільки це взагалі трушна історія. Бо теплий жіночий светр, якщо він правильно та гарно зроблений, це вже в принципі перемога, а тому відштовхуйся від порад вище, бо нахіба тобі загружати мізки зайвою інфою, ага?

Светри жіночі та чоловічі з яких матеріалів варто придбати

Светри розділяються на види не лише за фасонами, кольорами, розмірами й навіть кроєм, а й за тим, з якого матеріалу вони made off, адже це має значення не лише для зручності, а й для теплоти носіння.

Купити светр можна з таких матеріалів:

  1. Бавовна: насправді досить рідкісна штука, як якийсь хайлевел Покемон, але зустрічається. Норм тримає форму після прання, з нього легко видаляються забруднення, проте він майже не гріє.
  2. Льон: проходь повз, якщо не маєш супер теплої куртки, бо вони дуже тонкі, легкі, дозволяють шкірі дихати, але при цьому пропускають холодне повітря.
  3. Шерсть: вовняний светр – топ з топу, найпопулярніше рішення, бо шерсть добре зберігає тепло, не дає тобі пітніти, не викликає алергії, а ще має найменшу вагу серед інших тканин.
  4. Акрил та поліестер: все, що ми можемо сказати тобі про цей варіант – ну, він дешевий, яскравий, але чи буде достатньо тепло в них – ху ноуз;
  5. Кашемір: кашеміровий светр палко кохають усі модельєри, але, імхо, вони мають обмежений строк придатності, погано пруться, а ще – поколюють шкіру під час носіння.

То шмот з якого матеріалу все ж варто обрати? Ну, це вже власне твій вибір, бро, ми не наполягаємо на тому, що в тебе має бути обов’язково модель з натуральної шерсті. Але якщо ти хочеш, аби тобі взимку було не холодно – тоді сінк ебаут іт, адже теплішого поки не придумали.

Лайфхаки, як купити чоловічий светр або модель для жінок

Перш ніж купити чоловічий светр або модель унісекс, треба розуміти, який сет ти хочеш скласти, а ще – тверезо оцінити власні можливості, стайл та фігуру. Бо, камон, бро, без цього – нікуди, і ти ж не хочеш виглядати, як чмоня? Найперший лайфхак, яким ми з тобою поділимось – це необхідність дивитись на власну фігуру. Це взагалі база підбору будь-якого шмоту, не тільки светрів. Записуй: маєш широкі плечі – обирай моделі, які вільно спадають донизу. Широкі стегна – обирай вироби, які мають подовжений крій. Турбуєшся через животик – ноу проблем, це має бути пряма модель до середини стегна. А от тян, які хочуть збільшити груди, варто обирати вироби з принтами на цій зоні, а ще – яскравих кольорів.

Шукаєш базові светри для свого луку – тоді зверни увагу на щось практичне. Наприклад, на моделі з невеликою в’язкою, середньою довжиною та без горла або навпаки, щось оверсайзне з великим воротом-стійкою.  Не зайвим буде і чекнути розмір, написаний на моделі. Але по секрету скажемо: оскільки у моді оверсайз шмот – то це може й не знадобитись, бо якщо светр висить на тобі вільно – то вже більше не є проблема, окей? Говорити про стайл в’язаних светрів ми не будемо, бо й так усе зрозуміло. Якщо носиш спортвір, урбан, теквір, мілітарі тощо – то тобі точно не підійдуть светри під класику, бо вони будуть виглядати дуже трешово у твоєму ансамблі. Це саме стосується й варіків під спорт та спортшик, які будуть недоречними, якщо ти носиш кежуал стайл.

Окремо згадаємо про колір. Ні, носити шмот у класичних кольорах типу чорного, білого, бежевого чи сірого – не старість та не зашквар. Це зручно, а ще – функціонально, бо така річ підійде під будь-який верх та низ, з нею можна створити лаконічні, мінімалістичні образи. Ну й, звісно, яскраві, неонові, кислотні кольори – те, що треба, якщо ти за дестрой та будь-якій кіпіш.

Найкращі светри для твого образу від вітчизняних брендів

Купити светри українського виробництва – звучить лампово, чи не так? Ми теж так подумали, а тому зібрали для тебе цілу колекцію шмоту, з серед якого ти можеш обрати той, який тобі до вподоби найбільше.

Чекни моделі наступних брендів:

  • Огонь Пушка: чоловічий светр, який не для нормасів і не для бейзіків, а для тих, хто шарить за олдскульні ігри – це про цю модель;
  • Ardor: шукаєш светр, який буде доречний за будь-яких умов та настрою – тоді лови маст-хев, який має не лише приємну тканину, а ще й топовий герб України на грудях;
  • EDM: справжня модна пушка, яка стріляє в голову своїм дизайном, підбором тканини, а ще – декором у вигляді мрії кожного українця – це про цей светр;
  • Farfi: хочеш свіжий, небанальний, не кріповий оверсайз светр, який має базовий крій та мінімалістичний дизайн – тицяй ось тут;
  • Ohueno: светр оверсайз – те, що треба, щоб приховати твої зайві кіло або ж звичайну статуру, а ще – почуватись комфортно;
  • Alanterz: бейзіковий светр, який оцінив би навіть Фредді Крюгер – це про ось цей шмот, який вразить твоїх хоумі.

А ще у нас в наявності патріотичні светри. Ні, це не щось для бумерів з тризубцями та Кобзарем. Це актуалочка, особливо зараз, яку носять усі – від малих до великих. Бо чому б і не продемонструвати оточуючим, що ти – справжній українець, який пишається цим?

Де купити светри українського виробництва

Ти вже знаєш відповідь на це питання, ага? Бо ми у DICH зібрали для тебе краще з кращого, ретельно підбирали кожну модель, дивлячись на її актуальність, виразність та особливість, аби ти міг віддалитись від бумерів якомога далі.

А ще у нас завжди стильні новинки з’являються, тому не забувай чекати каталог, якщо хочеш лишатись на хвилі хайпу та стилю!